Kapelu Hard to Frame vystihuje barevná kombinace elektronické a akustické hudby s prvky jazzu, podtržená křehkým hlasem zpěvačky Karoliny. Kapela dokáže být na pódiu jemná, až zasněná a zároveň vás rozvibruje hlubokými beaty, které nezapřou inspiraci v dubstepu, d'n'b nebo minimalistickém technu. Touha kombinovat žánry a propojovat nástroje akustické s elektronickými se pak promítá do nezaměnitelného zvuku kapely s jasně čitelným producentským rukopisem Oczeho, jenž skládá většinu hudby.

Pětičlenná formace vydala na jaře roku 2019 své první LP Ghosts, ze kterého se vizuálního ztvárnění v podobě klipu dočkaly písně Magic Land a Bubbles. Skladby z alba můžete pravidelně zaslechnout i na českých rádiích. Kapela má několik záznamů z live session jako Ledoborci kultury, Balcony TV, Mladí ladí jazz, Wombat Sessions, Old Lamp Sessions a další. Zároveň si zahráli na festivalech jako Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu, Metronome Festival aj.

ocze

OCZE, vlastním jménem Ondřej Černohorský, je vědeckým pracovníkem. Myšlenku tohoto elektronického projektu nosili v hlavě spolu s Vendy ještě předtím, po příchodu Matta a Daria se projekt ustálil a tím vznikla kapela Hard to Frame. V Hard to Frame hraje Ocze na klávesové nástroje a skládá většinu hudby. Za svůj život působil v několika kapelách (After Shake, Popcorn Drama, Sek Jsi Bombónky, JBs orchestra) a nespočetně dalších hostoval. Mimo doktorátu na ČVUT Ocze úspěšně dostudoval na FAMU obor zvukotvorby. Ve volném čase se věnuje volejbalu, jízdě na kole, hře na piáno, zvukařině, DJování po putikách, četbě knih nebo sledování filmových novinek. Hudebně je ovlivněn mnoha kapelami, jejichž výčet by snad nikdy nemohl být kompletní. Za nejznámější uveďme například Radiohead, Massive Attack, Depeche Mode, Submotion Orchestra nebo Boards of Canada. Jeho hudebním vzorem je klavírista Brad Mehldau a Nik Bartsch. 

vendy → lukas

VENDY, vlastním jménem Vendula Černohorská, je absolventkou provozně ekonomické fakulty a má za sebou půl roku studia skladby na konzervatoři Jaroslava Ježka, odkud již odešla. V H2F hraje na saxofon a klávesy. Působila v několika kapelách, v 15-ti letech založila s dvěma kamarády punkovou kapelu Bez Názvu po vzoru Nirvány, kde hrála na elektrickou kytaru a zpívala, dále hrála na basu v kapele Mrtvý kvítí, na saxofon a klávesy ve Space Green a na saxofon v kapele Sek Jsi Bombónky. Dlouho působila v kapele Jamchestra (saxofon, klávesy), hrála v projektu Dario and the machine (saxofon), a už od mládí hraje v jazzovém bigbandu FF band na saxofon. Hudebně je ovlivněna hlavně jazzem a elektronickou hudbou. Mimo hudby jsou jejími dalšími zájmy četba, sport a v slabých chvilkách si na sebe ušije i nějaký kus oděvu.

 

LUKAS, v Hard to Frame dočasně vystřídal Vendy a od léta roku 2020 hraje po boku Oczeho na klávesy a tenor saxofon.

karolina

Karolina Tremko (dříve Veselá) je absolventkou VOŠ Jaroslava Ježka a aktuálně studentkou FSV UK. V Hard To Frame zpívá od roku 2017. Odkojená dívčím sborem a převychovaná jazzem hledá aktuálně vlastní identitu v hlubokých vodách elektronické hudby..

adam

Adam Dzuro je studentem konzervatoře Jaroslava Ježka. V Hard To Frame hraje na bicí nástroje a nahradil tak dlouholetého bubeníka Matouše Bureše.

sam

SAM, vlastním jménem Samuel Barcík je studentem Konzervatoře Jaroslava Ježka, obor basová kytara. V Hard To Frame hraje od roku 2017 a to na basovou kytaru.
Tvrdí o sobě, že je milovník renesanční polyfonie a sborového zpěvu, je odchovaný na electro-clash, trip hopu a The Foreigner.
Hrál a hraje ve spoustě jiných uskupení: Karol Komenda Group, Fields of Grain, Heliotype.
Samova nejoblibenější věta je "uff... to som si vydýchol".

BÝVALÍ ČLENOVÉ

Anna Doležalová alias N
Matouš Bureš alias Matt
Petr Eliška alias eFox
Dario Cadoriny alias Dario

LIVE SHOWS