Kapelu Hard to Frame formuje náklonnost k elektronickým tanečním stylům, jako jsou drum and bass, dubstep nebo breakbeat. Touha hrát tyto styly naživo, kombinovat je s ostatními žánry a propojovat nástroje akustické s nástroji elektronickými se pak promítla do nezaměnitelného zvuku kapely. Pětičlenná formace má za tři roky svého působení odehráno přes 33 koncertů v klubech i na festivalech. Na podzim roku 2015 vydala své první EP Out of Frame, ze kterého singl Dreamy Eyes zabodoval v hitparádě Velká Sedma na Radiu 1 a byl natočen live na Balcony TV. Dalšího vizuálního ztvárnění v podobě klipu se dostalo písni Everything is Yellow.

V roce 2017 se složení kapely pozměnilo, zpěvačka N a raper eFox odešli spolu s baskytaristou Dariem. Svým zpěvem kapelu v současné době doprovází zpěvačka Lola a na baskytaru Sam. Raper eFox s kapelou vystupuje jen výjimečně jako host.

ocze

OCZE, vlastním jménem Ondřej Černohorský, je vědeckým pracovníkem. Myšlenku tohoto elektronického projektu nosili v hlavě spolu s Vendy ještě předtím, po příchodu Matta a Daria se projekt ustálil a tím vznikla kapela Hard to Frame. V Hard to Frame hraje Ocze na klávesové nástroje a skládá většinu hudby. Za svůj život působil v několika kapelách (After Shake, Popcorn Drama, Sek Jsi Bombónky, JBs orchestra) a nespočetně dalších hostoval. Ocze studuje na FAMU obor zvukotvorba. Ve volném čase se věnuje volejbalu, jízdě na kole, hře na piáno, zvukařině, DJování po putikách, četbě knih nebo sledování filmových novinek. Hudebně je ovlivněn mnoha kapelami, jejichž výčet by snad nikdy nemohl být kompletní. Za nejznámější uveďme například Radiohead, Massive Attack, Depeche Mode, Submotion Orchestra nebo Boards of Canada. Jeho hudebním vzorem je klavírista Brad Mehldau a Nik Bartsch. 

vendy

VENDY, vlastním jménem Vendula Šmejkalová, je absolventkou provozně ekonomické fakulty a má za sebou půl roku studia skladby na konzervatoři Jaroslava Ježka, odkud již odešla. V H2F hraje na saxofon a klávesy. Působila v několika kapelách, v 15-ti letech založila s dvěma kamarády punkovou kapelu Bez Názvu po vzoru Nirvány, kde hrála na elektrickou kytaru a zpívala, dále hrála na basu v kapele Mrtvý kvítí, na saxofon a klávesy ve Space Green a na saxofon v kapele Sek Jsi Bombónky. Dlouho působila v kapele Jamchestra (saxofon, klávesy), hrála v projektu Dario and the machine (saxofon), a už od mládí hraje v jazzovém bigbandu FF band na saxofon. Hudebně je ovlivněna hlavně jazzem a elektronickou hudbou. Mimo hudby jsou jejími dalšími zájmy četba, sport a v slabých chvilkách si na sebe ušije i nějaký kus oděvu.

 

lola

LOLA, vlastním jménem Karolina Veselá je studentkou VOŠ Jaroslava Ježka, obor jazzový zpěv. V Hard To Frame zpívá od roku 2017. Lola je odkojená dívčím sborem Permoník a tím i ovlivněná klasickou a folklórní hudbou. Kdysi mívala školní kapelu Marmelada. Ráda poslouchá vše, co je líbivé jejímu uchu. Mimo hudbu miluje kafe, dobré jídlo a umění všeho druhu. Lola ráda tančí, ale i si ráda posedí a jen tak kouká. Je ráda v přírodě a miluje chodit do kina, je závislá na filmech a seriálech. Má v oblibě nesmysly a absurdno, přesto ve věcech hledá skryté významy. Kromě zpěvu nejraději ze všeho spí. 

matt

MATT, vlastním jménem Matouš Bureš je absolventem pražské stání konzervatoře a v současné době studentem HAMU, obor jazzové bicí. V Hard To Frame hraje na bicí nástroje. Tvrdí o sobě, že kdysi bývával i klavírista. Hrál a hraje ve spoustě jiných uskupení: Kronos combo, The clients, Sek jsi bombónbky, Kolínský big band, R.A.P. (rhytmic acid project), státní opera. Matouš se nebojí odehrát ani plesy, svatby a zábavy všeho druhu. Mezi jeho hudební modly patří Gavin Harrison, Thomas Lang, Dave Elitch nebo Chad Smith. Mimo hudbu mezi jeho koníčky patří fotball, swimming, reading, dancing a pubbing.

sam

SAM, vlastním jménem Samuel Barcík je studentem pražské jazzové konzervatoře, obor jazzová basa. V Hard To Frame hraje od roku 2017 a to na basovou kytaru.
Tvrdí o sobě, že je milovník renesanční polyfonie a sborového zpěvu, je odchovaný na electro-clash, trip hopu a The Foreigner.
Hrál a hraje ve spoustě jiných uskupení: Karol Komenda TRIO, Juraj Klasik, Tereza Anna Mašková, Marco Cano.
Samova nejoblibenější věta je "uff... to som si vydýchol".

BÝVALÍ ČLENOVÉ

Anna Doležalová alias N
Petr Eliška alias eFox
Dario Cadoriny alias Dario