Kapelu Hard to Frame formuje náklonnost k elektronickým tanečním stylům, inspirací je pro ně dubstep, drum and bass nebo jazz. Touha hrát tyto styly naživo, kombinovat je s ostatními žánry a propojovat nástroje akustické s nástroji elektronickými se pak promítla do nezaměnitelného zvuku kapely. Pětičlenná formace má za šest let svého působení odehráno přes 60 koncertů v klubech i na festivalech. Na podzim roku 2015 vydala své první EP Out of Frame, ze kterého singl Dreamy Eyes zabodoval v hitparádě Velká Sedma na Radiu 1 a byl natočen live na Balcony TV. Na Balcony TV kapela natočila i píseň Papercut a dalšího vizuálního ztvárnění v podobě klipu se dostalo písni Everything is Yellow.

V roce 2017 se složení kapely pozměnilo, zpěvačka N a raper eFox odešli spolu s baskytaristou Dariem. Svým zpěvem kapelu v současné době doprovází zpěvačka Karolina a na baskytaru Sam, za bicí soupravou zůstává Matouš, za klávesami Ocze a Vendy. Během roku 2018 kapela finalizuje své debutové album Ghosts, které vydala 26. března 2019.

ocze

OCZE, vlastním jménem Ondřej Černohorský, je vědeckým pracovníkem. Myšlenku tohoto elektronického projektu nosili v hlavě spolu s Vendy ještě předtím, po příchodu Matta a Daria se projekt ustálil a tím vznikla kapela Hard to Frame. V Hard to Frame hraje Ocze na klávesové nástroje a skládá většinu hudby. Za svůj život působil v několika kapelách (After Shake, Popcorn Drama, Sek Jsi Bombónky, JBs orchestra) a nespočetně dalších hostoval. Ocze studuje na FAMU obor zvukotvorba. Ve volném čase se věnuje volejbalu, jízdě na kole, hře na piáno, zvukařině, DJování po putikách, četbě knih nebo sledování filmových novinek. Hudebně je ovlivněn mnoha kapelami, jejichž výčet by snad nikdy nemohl být kompletní. Za nejznámější uveďme například Radiohead, Massive Attack, Depeche Mode, Submotion Orchestra nebo Boards of Canada. Jeho hudebním vzorem je klavírista Brad Mehldau a Nik Bartsch. 

vendy → lukas

VENDY, vlastním jménem Vendula Černohorská, je absolventkou provozně ekonomické fakulty a má za sebou půl roku studia skladby na konzervatoři Jaroslava Ježka, odkud již odešla. V H2F hraje na saxofon a klávesy. Působila v několika kapelách, v 15-ti letech založila s dvěma kamarády punkovou kapelu Bez Názvu po vzoru Nirvány, kde hrála na elektrickou kytaru a zpívala, dále hrála na basu v kapele Mrtvý kvítí, na saxofon a klávesy ve Space Green a na saxofon v kapele Sek Jsi Bombónky. Dlouho působila v kapele Jamchestra (saxofon, klávesy), hrála v projektu Dario and the machine (saxofon), a už od mládí hraje v jazzovém bigbandu FF band na saxofon. Hudebně je ovlivněna hlavně jazzem a elektronickou hudbou. Mimo hudby jsou jejími dalšími zájmy četba, sport a v slabých chvilkách si na sebe ušije i nějaký kus oděvu.

 

LUKAS, v Hard to Frame dočasně vystřídal Vendy a od léta roku 2020 hraje po boku Oczeho na klávesy a tenor saxofon.

karolina

Karolina Veselá je absolventkou VOŠ Jaroslava Ježka, obor jazzový zpěv. V Hard To Frame zpívá od roku 2017. KJ je odkojená dívčím sborem Permoník a tím i ovlivněná klasickou a folklórní hudbou. Na střední škole byla členem kapely Marmelada, momentálně je součástí pár dalších projektů. Ráda poslouchá vše, co je líbivé jejímu uchu. Mimo hudby miluje výběrovou kávu, dobré jídlo a umění všeho druhu.

matt

MATT, vlastním jménem Matouš Bureš je absolventem pražské stání konzervatoře a v současné době studentem HAMU, obor jazzové bicí. V Hard To Frame hraje na bicí nástroje. Tvrdí o sobě, že kdysi bývával i klavírista. Hrál a hraje ve spoustě jiných uskupení: Kronos combo, The clients, Sek jsi bombónbky, Kolínský big band, R.A.P. (rhytmic acid project), státní opera. Matouš se nebojí odehrát ani plesy, svatby a zábavy všeho druhu. Mezi jeho hudební modly patří Gavin Harrison, Thomas Lang, Dave Elitch nebo Chad Smith. Mimo hudbu mezi jeho koníčky patří fotball, swimming, reading, dancing a pubbing.

sam

SAM, vlastním jménem Samuel Barcík je studentem Konzervatoře Jaroslava Ježka, obor basová kytara. V Hard To Frame hraje od roku 2017 a to na basovou kytaru.
Tvrdí o sobě, že je milovník renesanční polyfonie a sborového zpěvu, je odchovaný na electro-clash, trip hopu a The Foreigner.
Hrál a hraje ve spoustě jiných uskupení: Karol Komenda Group, Fields of Grain, Heliotype.
Samova nejoblibenější věta je "uff... to som si vydýchol".

BÝVALÍ ČLENOVÉ

Anna Doležalová alias N
Petr Eliška alias eFox
Dario Cadoriny alias Dario

LIVE SHOWS